یوسف کرمی هنرمند حوزه طنز و تقلید صدا

خبرگزاری مهر: یوسف کرمی هنرمند کرمانشاهی مطرح در حوزه طنز و تقلید صداست که در گفتگوی تفصیلی با خبرگزاری مهر از توانایی های خود در این حوزه سخن گفت و اظهار داشت:

تقلید صدا و بازیگری با چاشنی طنز به معنای مسخره کردن نیست بلکه یک شیوه برای بیان کاستی هاییست که بیان آنها به رشو های دیگر به این رسایی نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، "یوسف کرمی" متولد 1358 از شهرستان هرسین است.

او بازیگری خوانده ومدرک لیسانس خود را نیز از این رشته کسب کرده است . صدا سازی و تقلید صدا را از سال 1380 شروع کرده و 12 سال است که به این حرفه مشغول است و اخیراً با اجرای آیتم حرکات آهسته، سبکی نو را وارد حرفه خود کرده است.

مردم ایران این روزها به کرات او را در برنامه های تلویزیونی می بینند و دوست دارند بیشتر با او آشنا شوند.

اصالت آن است که یادت نرود کجایی هستی

یوسف کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت:

اصالتاً متعلق به شهرستان هرسین هستم. قبل از ورود به عرصه هنر در این شهر زندگی می کردم.خاطرم است که در هرسین همراه با "سعید دارابی" یک گروه موسیقی تشکیل داده بودیم. پس از قبولی در دانشگاه ازاد اسلامی اراک در رشته بازیگری هرسین را ترک کردم. در این سال ها مشغله کاری ام خیلی زیاد شده به همین دلیل خیلی کم به کرمانشاه آمده ام اما هرگاه وقت کنم برای دیدن اقوام و خانواده به هرسین سفر می کنم.

این هنرمند کرمانشاهی با بیان اینکه خود را متعلق به کرمانشاه
می داند، گفت:

در تمام برنامه هایی که داشته ام چه در تلویزیون و یا مراسم های مختلف با افتخار و غرور گفته ام اهل کرمانشاه هستم. با گفتن این صحبت نمی خواهم برای همشهریانم کلاس بگذارم و بگویم اهل خودشیرینی هستم، من در کرمانشاه بزرگ شده ام و متعلق به این استان هستم، افتخار می کنم که از طایفه بزرگ"لکستان" هستم  وهر کجا از من پرسیده اند که کجایی هستی، ابتدا گفته ام اهل "کرمانشاه" ،"کرد" و سپس "لک زبان" هستم.

کرمی ادامه می دهد:

همانطور که همه هم وطنان با غرور می گویند "آذری" ، "عرب" و یا "فارس" هستند، پس من چرا اصلیتم را فراموش کنم؟ اصالت آن است که یادت نرود کجایی هستی. پس به خودم می بالم که هر جا از من و نشانم را می پرسند با افتخار خود را کرمانشاهی معرفی می کنم و از گذشته ام می گویم، به خودم می بالم در جایی بزرگ شده ام که مردانش سرآمد مردانگی و شیرمردی و زنانش سرآمد استقامت و شیرزنان دوران اند.

اجرا در کرمانشاه آرزویم است

کرمی در خصوص اینکه چرا تاکنون در کرمانشاه برنامه اجرا نکرده است گفت: واقعیت این است تاکنون کسی از من نخواسته که در کرمانشاه برنامه اجرا کنم. به هر حال نمی شود که تنهایی این کار را انجام بدهم.

وی تاکید کرد: در کرمانشاه بستر برای برگزاری مراسم های مختلف اعم از برگزاری کنسرت و جنگ های شادی فراهم است، پس مشکل امکانات و سالن در این زمینه وجود ندارد، اما متاسفانه در کرمانشاه اراده ای وجود ندارد که اینگونه مراسم ها و برنامه ها اجرا شود. در این سال ها در استان های مختلف مراسم داشته ام، سالن ها و فضاهایی همچون سینما پیروزی، استقلال و تالار انتظار که در کرمانشاه وجود دارد در هیچ جای ایران وجود ندارد. اما باید یک نفر پیدا شود و بستر لازم را برای اجرای اینگونه مراسم ها و برنامه ها فراهم کند.

کرمی افزود: اجرا در کرمانشاه و برای همشهریان برایم به یک حسرت و آرزو تبدیل شده است، من حتی حاضر هستم که با حداقل دستمزد و انتظار برای همشهریانم برنامه اجرا کنم. باور کنید اگر وقت داشتم شخصا به کرمانشاه می آمدم و ضمن فراهم کردن تدارکات لازم، برنامه ای متنوع و با حضور هنرمندان مظرح کشور برگزار می کردم.

وی عنوان کرد: استان ایلام از نظر وسعت و جمعیت خیلی کوچک تر از ایلام است اما در طول سال شاهد اجرای برنامه هایی مختلف و متنوع همچون کنسرت، جنگ های شادی در این استان هستیم، حتی خودم چند بار در ایلام مراسم برگزار کرده ام، با گفتن این جمله می خواستم این مسئله را مطرح کنم متاسفانه استانی به عظمت کرمانشاه نمی تواند که مراسم هایی مختلف همچون کنسرت و یا جنگ شادی برگزار کند.

در دنیا صاحب سبک هستم

این هنرمند مطرح کشور گفت: تقلید صدا یک رشته منحصر به فرد و خاصی است، اما باید قوانین آن رعایت شود. متاسفانه در سال های اخیر برخی ها به این رشته ناخنک زده اند. به نوعی که دیگر مثل گذشته برای مردم جذابیت خاصی ندارد.

کرمی تصریح کرد: بیشتر در کارهایم سعی کرده ام که موسیقی، خوانندگی، بازیگری و صدا سازی را ادغام کنم هر چند همیشه طنز باید چاشنی کار باشد. انجام حرکات آهسته تحول شگرفی در این رشته به وجود آورد به همین دلیل فکر می کنم که من در ایران و حتی در دنیا صاحب سبک خاصی هستم.

 

وی در پاسخ به این سوال که کدام بخش از اجراهایش بیشتر تماشاگر را مجذوب می کند، گفت: همه قسمت ها به یک اندازه سهم دارندو من با استفاده از تکنیک صدا و نوع صحبت کردن و یا حتی حرکات دست و پا و گردن روی صحنه تماشاگر را جذب می کنم، اما انجام حرکات آهسته در بین مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است.

خنداندن مردم سخت است

کرمی با بیان اینکه هیچگاه نشده که برنامه هایش را به خاطر وقوع یک اتفاق و حادثه بد لغو کند، گفت: من در هر شرایطی کار کرده ام واقعا شده که بغض بزرگی در گلویم یا اندوهی سنگین در سینه ام داشته ام ولی باز هم اجرایم را رفته ام. به هر حال کار طنز سخت است؛ باید همه اتفاقات تلخ و ناگوار زندگی خود را بیرون از سالن گذاشته و بیایید و بخندانید.

کرمی در خصوص اینکه آیا در دوره کنونی و با توجه به مشکلاتی که جامعه با آنها دست به گریبانند، خنداندن مردم سخت نیست، گفت: خنداندن مردم، سخت‌ترین کار است و نیک‌ترین کار. برای جدی خنداندن آنها، باید از آنها بود، باید آنها و مسائلشان را شناخت و آنها را دوست داشت.

وی در ادامه تصریح کرد: به نظر من نباید زندگی را سخت گرفت چون زندگی به اندازه کافی سخت است. تا جایی که می توان باید سعی کرد همیشه لبخند بر لب ها باشد. بارها شده که ناراحت بوده ام اما همیشه لبخند زده ام، هیچگاه غم و اندوه را در وجودم راه نداده ام. قبول دارم که مردم با مشکلات متعددی روبرو هستند اما اتفاق و مشکل پیش آمده و فراری و گریزی از آن نیست.

کسی را تخریب و یا مسخره نکرده ام

یوسف کرمی با بیان اینکه هیچگاه به دنبال این نبوده که با اجرای حرکات و تقلید صدای افراد خاصی، کسی را مسخره کند گفت: من در کار خود صادق هستم و با انجام تقلید صدا و حرکات افراد، هیچگاه قصد توهین و یا مسخره کردن کسی را نداشته ام. همیشه در اجرای کارهایم اخلاق را رعایت کرده ام تا کسی ناراحت نشود.

وی در ادامه یادآور شد: متاسفانه برخی از هنرمندان با اجرای نمایش ها و تقلید های تمسخر آمیز بارها بزرگان را مورد تمسخر گرفته اند. نمی خواهم از خودم دفاع کنم، اما حدود 12 سال است که حرکات و صحبت های شخصیت هایی مهم همچون علی پروین،علی دایی و غلامحسین پیروانی را تقلید می کنم اما هیچگاه این عزیزان اعتراضی به من نداشته اند. بارها در برنامه های مختلف با عادل فردوسی پور شوخی کرده ام که او نیز از این کار من استقبال کرده  وناراحت نشده است.

کرمی تاکید کرد: شوخی کردن با مسخره کردن خیلی تفاوت دارد، برخی ها به بهانه شوخی شروع به مسخره کردن دیگران می کنند، این کار به هیچ وجه صحیح نیست و به بقیه هنرمندان نیز خدشه وارد می شود.

مردم شوخی کردن با شخصیت های مهم را دوست دارند

کرمی در مورد تقلید حرکات و صداسازی شخصیت های مهم گفت: مردم بیشتر دوست دارند که با شخصیت های مهم شوخی بکنیم. شما ببینید مردم خیلی دوست  دارند که حرکات شخصیت های مهم تقلید شود، من هم ترجیح می دهم طبق نظر آن ها پیش بروم، هر چند توقع مردم نیز خیلی بالاتر رفته است و کار ما خیلی دشوار تر شده است.

 

منبع :

خبرگزاری مهر

 

متاسفانه ایشان لک را زیر مجموعه کرد می داند!

حال چن کلیپ اجرای ایشون

 

 

اول یوسف کرمی در شبکه سه      هزدائن 

 

دوم  یوسف کرمی در شبکه دو                    هزدائن  

 

سوم اسلو موشن یوسف کرمی در شبکه سه    هزدائن  

 

 

 

 


/ 8 نظر / 369 بازدید
azam

صددرصد قبول دارم

ghalameto

با سلام سایت وبلاگنویسان استان کرمانشاه (قلم تو ) به منظور شناساندن وبلاگنویسان فعال و فرهیخته و در جهت بهبود شرایط وبلاگنویسی از شما دعوت به عمل می آورد که لینک بهترین مطالب وبلاگ خود را به سایت قلم تو ارسال نمایید , وبا عضویت در سایت قلم تو از جوایز ، مصاحبه با وبلاگنویسان برتر ، اردوهای تفریحی ، دریافت جدید ترین جزوات آموزشی وبلاگ نویسی . .... برخوردار شوید. تنها کافیست به آدرس قلم تو : http://ghalameto.ir/ مراجعه و در قسمت ثبت نام اقدام به نام نویسی نمایید و همچنین بهترین مطلب خود را روزانه به قسمت ارسال مطلب سایت قلم تو ارسال نمایید تا از این طریق منتشر گردد. شایان ذکر است هر ماه به بهترین وبلاگ جایزه اهدا میگردد . با تشکر فراون مدیریت سایت قلم تو موفق و منصور باشید

مسعودکولیوند

شمارابه قران لکها به خودتان بییایید

مسعودکولیوند

شمارابه قران لکها به خودتان بییایید

مبینا

دمت گرم وژدانن دمت گرم خیلللی باهال بود سایتت بیشتر از کلمه هیزداین ب جای دانلود خوشم اومد دمت گرم برا.....

شهرام پورعبدولی

سلام و عرض ادب خدمت مدیر سایت میخواستم یه دکلمه فوق العاده لکی رو به سایتتون بفرستم اما نمیدونم باید چکار کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید این لینک دکلمه هستش http://uplod.ir/1oanl0cmuxcd/طماي_ديدار.mp3.htm

فضل

دوست داریم کرلک

احسان

سلام خسته نباشید ما ای سه ماه دنبال یه اهنگی میگردیم که اسم خوانندش نمیدونیم فقط یه خط ازش ببلدیم که مینویسمش برات..بخت گنم تا کجا موری منه تا کجا وا نارضا موری منه.. این بود که نوشتم اگه میدونید اهنگ کیه یا اگه داریش لطفا به ایمیلم بفرستش ممنون میشم